Kujt do t'ia besoni votën tuaj për zgjedhjet e 24 Dhjetorit në Preshevë?

Shiko Rezultatin

Loading ... Loading ...

Jemi ne prag te zgjedhjeve te parakohshme lokale ne Presheve, ku Presheva eshte ne nje pozite jo te mire per te zgjedhur liderin e saj, ndonese vetem per dy vitet e ardhshme.

Ne, si Agjenci e Lajmeve “Presheva Jone”, ju prezantojme sondazhin e pare ne kete fillim fushate, e qe do te i kemi disa, ku do ti paraqesim levizjet e votuesve neper subjekte politike, disa si rezultat i fushates nga subjektet politike, e disa si rezultat i premtimeve dhe interesave personale, nga te cilat perfitojne votuesit, e qe presim qe te reflektoj edhe ne sondazhet tona te cilet do te jene disa, deri ne diten e zgjedhjeve:

Ne, paraprakishte e kemi hedhur nje sondazh edhe ne fan page, ne facebook, por si rezultat i privatsis se votes, qe shumica hezitojne ta bejne publike voten, kemi vendosur qe sondazhet ti mbajme edhe ne portal, e qe garantohet privatesia e cdo vote.

Ju prezantojme kandidatet per te udhehequr me komunen, te cilet sigurishte se edhe i njihni.

 

Ragmi Mustafa  vjen nga fshati Zhunice e Komunes se Presheves
Skender Destani vjen nga Fshati Rahovice e Komunes se Presheves
Sami Salihu vjen nga fshati Rahovice, Komuna e Presheves
Shqiprim Arifi vjen nga fshati Terrnave, Komuna e Presheves
Lista Serbe
Xhelal Memeti vjen nga fshati Miratoc, Komuna e Presheves
Ardita Sinani vjen nga Komuna e Presheves
SHPËRNDAJE