tatifff222Derisa vendi është futur në një tension të rëndë, ku në njërin anë protestuesit janë mbledhur para Kuvendit në kundërshtim të zgjedhjes së Hashim Thaçit, dhe në anën tjetër, po përplasen fuqishëm deputetët e dy taborëve pozitë- opozitë në seancë, presidentja e vendit, Atifete Jahjaga ka zgjedhur që të qëndroj në Angli, raporton Gazeta Blic.

Ajo po merr pjesë në një konferencë ndërkombëtare për mbështetjen e grave të dhunuara, ndërkohë që nuk është mërzitur për zhvillimet politike në vend, raporton Gazeta Blic.

SHPËRNDAJE