Résultat de recherche d'images pour "Mirko Butulija"

Beograd, 22 shkurt -Kreu i Shoqatës Auto-Moto të Serbisë (AMSS), Mirko Butuli u vra nga disa të shtëna në një ndërtesë në Rrugen e “Ruzveltit” Beograd. MPB njoftoi se ka pasur një shkëmbim zjarri, në të cilin Predrag Djurdjev ka qëlluar në drejtorin e AMSS dhe më pas ka bërë vetëvrasje, njfotn agjencia e lajemeve “Presheva Jonë” duke ju referuar burimeve te mediave serbe.

TV N1 raporton se Butulija vdiq nga plagët në Qendrën e Emergjencave, pasi sekretari i AMSS, Predrag Djurdjev, qëlloi në të.

Kush ishte Mirko Butulija 

Pas plagosjes, Drejtori i AMSS Mirko Butuli u dërgua në Qendrën e Emergjencës. Te shtenat u zhvilluan në n

dërtesën AMSS ku një vajzë u plagos e cila u hodh nga dritarja gjatë të shtënave.

Ministria e Brendshme e Serbisë njoftoi se, sipas informatave të para, sulmuesi P. D (43) ka gjuajtur disa të shtëna në drejtim të Butulisë. Po ashtu policia u qëllua me arme zjarri. Policia po zhvllon hetime rreth keitj akti kriminal, si ne flma.

 

Poshte ne foto: Vrasësi me ter zeza, me viktimen Mirko Butuli drejtori Auto-Moto të Serbisë (AMSS)

Résultat de recherche d'images pour "Mirko Butulija"

SHPËRNDAJE