La increíble casualidad que descubrió una pareja cuando revisaba fotos viejasPreshevë, 13 dhjetor  -Thone nje fjale se miu te kalon një here kah mustaqet…Por kur lexojme ket rrefim poshte, del se dikujt i kalon edhe dy here dhe e zen. Eshte fjala per  nje qift te ri Verona Koliqin dhe Mirand Buzaku te cilet jane bere një fenomen viral me teme ne mediat boterore. pasi zbuluan se ishin njohur njëri-tjetrin edhe me ehret,  për një kohë shumë më të gjatë se sa mendonin, njofton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”. Ja rrefimi interesant per te cilin po flasin dje dhe sot mediat boterore.

 

Si dihet kismetit… Fati i “humbur” një herë, atyr i rikthehet pas 10 vitesh më vonë

Ata që nuk besojnë në fuqinë e fatit mund të sfidohen nga historia e Verona dhe Mirand, dy kosovarë që jetojnë në Londër.  Verona Koliqi dhe Mirand Buzaku janë një çift i ri nga Kosova që jeton në Londër, Angli dhe numërojne ditët për t’u martuar. Por një zbulim i rastësishëm i ka kthyer ato në një fenomen viral në rrjetet shoqërore.

Duke shikuar fotot e tyre të fëmijërisë, Koliqi doli me një foto nga pushimet e kaluara,  dhjetë vjet më parë në një plazh në Malin e Zi. Menjëherë ai dëshironte t’ua tregonte të fejuarës së tij dhe së bashku ndanë të qeshurën për nostalgjinë e së kaluarës dhe gjithashtu për një fëmijë që, pa dashje, ra në fotografi te cilet rastesisisht identifikuan ne te nejetjen foto veteveten qe kihsin qene bahske ne pushime , por te rene nga kujtesa.

Një i ri e njohu veten në sfondin e një fotoje të vjetër të të fejuarës së tij. Dhjetë vjet më vonë, fati i ka bërë ata të takohen per se dyti..

Dhe pastaj në fillim të dhjetorit, duke kujtuar fëmijërinë e saj, Verona donte të tregonte klishe të vjetra te shoqëruesi i saj. Pastaj nxori imazhet e famshme të marra në plazh dhe sytë e Mirandit u tërhoqën nga një djalë që kalonte në sfond në një dyshek me ajër. “Ai vuri re se fëmija ishte pas të njëjtën T-shirt, të njëjtat pantallona të shkurtra dhe të njëjtën dyshek si ai,” tha vjaza e re në llogarinë e saj në Instagram, transmeton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”

Pas një analizë të plotë dhe në vërtetimin e familjes Mirand, dy të dashuruar shkoi të qartë: ata ishin takuar në të vërtetë dhjetë vjet më parë në një vend tjetër, pa i kushtuar vëmendje për njëri-tjetrin . Prindërit e të rinjve konfirmuan se kishin qenë pushime në të njëjtin vend dhe në të njëjtën kohë si Verona dhe familja e tij. Por vetëm në verën e vitit 2016, dy të rinjtë u dashuruan në Kosovë. Një vit më vonë, ata vendosën të martoheshin.

storybild

SHPËRNDAJE