SHY’M  JA DHA FLAKËN SALLËS ME ZËRIN E SAJ TË BUKUR, BASHKË ME BLUZËNE TRANSPARENTE QË NUK KISHTE MË CFARË PËR TË FSHEHUR…

Yje muzikës dhe të famshëm ishin ata që mbrëmë ndriçuan dhe i dhanë  shkëlqimsallës gjatë  edicionit të e 13-të të Music Awards-NRJ. Por, përpara se të niste festivali,  yjet e botës bënë një paradë të bukur mbi qilim të kuq.

Shy’m dhe Shakira ishin padyshim bukuroshet më sexi të mbrëmjes! Fransuas, joshëse shkaktoi një ndjesi në një krijim nga Franck Sorbier që tërhoqi dhe zbuloi të përkryer mishërimin e  preferuar të këngëtares. Gjithmonë sexy, Shakira ka bërë gjithashtu flashe, vallëzim dhe defilime para  fotografëve pas mbërritjes Gala. Këngëtarja kolumbiane zbuloi trupin e saj skulpturor në një fustan të shkurtër strapless me sequins ku tregonin këmbët edhe më të bukura të saja.

Mjaft elegante ishte edhe takimi me Elodie Gossuin në krahun e burrit të saj që nga viti 2006, Bertrand Lacherie. Anggun tërhoqi të gjithë sytë në një bluzë të vlefshme mbretërore, ndërsa mbajtjen e Claire Keim kishte zgjedhur për thjeshtësinë e një fustan të zi. Delphine Wespiser, Miss Franca 2012, me siguri do të duhej  të vlerëshej nga artistët … Fustani i saj “fuchsia” e saj veshur kësaj radhe nuk e ka fituar të gjitha votat … Ndërsa, Bohemi ishte krenar, Elisa Tovati ka bërë një shou mbi qilim të kuq!
Me xhaketë elektrike të saj blu ra në sy para masës  Justin Bieber ku edhe kësaj radhe ju vërsul turma me të  doli nga makina dhe filluan britamate vajzave te reja, të cilat  në dorë mabin nga nje laps e blloke letreje te bardhe, nga i cli kekronin nga nje autorgram..

Në kategorinë e shkëlqyer, Mika gjithmonë shkëlqyen sikur edhe  Harry Roselmack të cilët kanë tërhequr  shikimet  para se të kthehej në skenë Fabien Barthez. Baptiste Giabiconi, Inna Modja, Patricia Kaas, Keen V, M. Pokora dhe Jean-Paul Gaultier kanë shkaktuar edhe një trazim në qilim të kuq në Kanë.  Edhe me inetresante kete mbrëmje e bënë edhe prezentimi i futbollistit të njohur botëror  Cristiano Ronaldo i cili nuk mundi të rezistojë per t mos  marrë një avion privat, pas ndeshjes së futbollit në Madrid për të ardhur në Cannes në NRJ Music Awards!

SHPËRNDAJE