Futbollisti i ri i Preshevës Xhavit Veliu (17) është në prag të transferit në lojtar te ri të Dinamos se Vranjes i cili do të luajë në Ligën e Parë të Serbisë këtë sezon, njofton agjenica e lajmeve “Presheva Jone”

Veliu i kaloi të gjitha zgjedhjet e Lugin, dhe talenti i tij e bindte udhëheqjen e Vranjans që ta punësonin atë.

Dy të rinj shqiptarë, Dominat Ramadani nga Terrnovci, luajtën në Dinamo dy ditë më parë, të cilat në ndërkohë u larguan nga klubi.
Në Surdulica Radnik, një anëtar i Super Ligës, disa shqiptarë gjithashtu kryejnë

SHPËRNDAJE