taxixixxCyrih, 9 qershor  -Policia e Cyrihut  ka arrestuar tre shqiptare ne nje taksi te cilet kishin me vete 2.8 kg droge, njofton agjencia  e lajmeve “Presheva jonë” duke ju referuar burimeve te policise  kantonale. Sipas policisë ai është arrestuar në Aargau.

Trafikanti i dyshuar ka vizituar rregullisht Zurich taksi të shesin drogë atje. Ai u arrestua.

Policia përfundoi natën e mërkurë në trafikimin e heroinës me taksi. Tre persona janë arrestuar dhe 2.8 kilogramë heroinë u kapën në Döttingen (AG). Anketa është kryer nga policia bashkiake e Cyrihut dhe Baden (AG) dhe schwyzoise policisë kantonale, tha të enjten se policia Zurich.

Një hetim për të zbuluar këtë tregti të heroinës në mes Schwyz dhe Zyrih. Trafikanti i dyshuar, një shqiptar i 25 vjet që banojnë në kantonin e Schwyz, ka vizituar rregullisht Cyrihun me taksi për të shitur drogë.

polcia ishte dje “mysafire” neshtëpinë e tij tek i cili zbuloi 2.8 kilogram heroinë, 1.1 kg substancë për të prerë drogës dhe disa qindra franga. Në banesë, policia arrestoi një zvceran prej 22 vjetësh dhe një shqiptar 35 vjet.

SHPËRNDAJE