Të premten ka ndërruar jetë Ali Krasniqi nga fshati Breznë i Dragashit. Ky mërgimtar po kthehej në Vjenë nga Kosova, por gjatë rrugës u aksidentua me një autobus në afërsi të qytetit Krushevac në Serbi.

Krasniqi po udhëtonte me veturë bashkë me familjen, gruan dhe tre fëmijët e tij të cilët kanë marrë lëndime por janë jashtë rrezikut për jetën.

Familja e Ali Krasniqit në Dragash që sot do të duhej të festonin për ditëlindjen e 44 të tij, kanë hapur të pamën ku po presin familjarët dhe miqtë për ngushëllime.

Vëllai dhe kunata e Alisë, kanë rrëfyer ngjarjen e rëndë që i ndodhi familjes me të nisur vitin 2019.JoÅ¡ jedna žrtva udesa na Čokotinom brdu, preminula i porodilja

SHPËRNDAJE