Preshevë, 1 gusht -Ajo ishte e ulur ne karrige ne terrase. Ne nderkohe ka levizura per të kërkuar dicka ne kuzhine. Kur eshte kthyer ka pare xhamin e thyer ne terrase ku qendronte dhe e kishte kuptuar se ishte vrime plumbi pasi para ca minutash kishte degjuar nje krisme pushke. Në qoftë se ajo nuk do isha ngritur rastësisht disa momente nga karriga, kush e di, a mund te ishte gjallë dhe me siguri do të isha plagosur rëndë..” eshte ky rryfimi i A.SH i cili flet per fatin e grus se tij e cila i shpëtoi  plumbave te dasmorëve, siq thone, nje buke e dhanme, njofton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”

Ngjarja eshte e fresket, e cila ndodhi para dy dite edhe ate mu para komune, ku nje dasmor shkrepi ne ajer n’mids qytetit para komunes se Preshevës, qe inicidenti ne fjale ka tronditur qyetaret e Preshevës.

Gruja e cila i shpetoi nje te keqeje te mundhsme ende ka frike, e cila qe ulur në tarracën e banesës së tij dhe nën të, në rrugën kryesore, ecnin veturtat e dasmorëve ne kolonë. Rasti u raportua në polici.

Mësohet se Administrata policore në Vranjë me urdhër të zëvendës prokurorit të Prokurorisë Publike në Vranjë, do të ngrejë padi penale kundër burrit 30 vjecar, për shkak të dyshimit se kishte kryer veprat e shkaktimit të rrezikut të përgjithshëm dhe të paautorizuar te mbajtjen e armëve dhe materieve shpërthyese.

Siq thuhet, ai është akuzuar se më 30 korrik të këtij viti, në Preshevë, në rrugë nga një makinë në lëvizje qëlloi një armë në ajër, kur një plumb goditi pjesën qelqit të nje tarrace e banesës në një ndërtesë banimi.

Në këtë shkëmbim zjarri asnjë i plagosur fatmriesisht ka raportuar policia e Preshevës arma e te cilit eshte konfiskuar.

SHPËRNDAJE