Résultat de recherche d'images pour "États-Unis: une fusillade fait de "nombreux morts" dans une école de Floride"Florida, 14 shkurt  -Një shkëmbim zjarri ka nodhur sot mu ne diten e “Shen Valentinit” në një shkollë të mesme Florida ka rezultuar me  nje bilanc te rende ne viktima dhe te plaogsur, njofton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë” duke ju referuar burimeve te mediave amerikane.

Résultat de recherche d'images pour "États-Unis: une fusillade fait de "nombreux morts" dans une école de Floride"Ka shumë te vdekur  dhe në mes të 30 dhe 50 plagosur të mërkurën, më 14 shkurt, ku ne vendin  ngajrjes kane shkruar polcia dhe zjarrfikësit  tha Sherifi Broward County.

Të shtënat u zhvilluan në shkollën e mesme Marjory Stoneman Douglas të Parkland, drejtori i të cilit Robert Runcie i tha medias se kishte “shumë vdekje”. Sheriff njoftoi se revole u arrestua.

Imazhet nga televizorët lokalë tregonin se dhjetëra njerëz dilnin nga shkolla shpesh me duart e tyre në ajër ose prapa kokës.

SHPËRNDAJE