“Kamberi: Komuna e Bujanocit nuk është ndër organizatorët e marshimit për t’u bashkuar me Luginën e Preshevës në Kosovë” (“Kamberi: Opština Bujanovac nije među organizatorima marša za pripajanje Preševske doline Kosovu”) eshte ky titulli i nje gazete serbe (Novi Magazin) ku si duket kryetari komunes e Bujanocit eshte terhequr nga fjalët, duke pohuar se “unë s’jam organizator i protestave te neserme ne Prishtine për “bashkim” me Kosovën”

Kamberi kete deklatare e dha pasi shume gezeta ne Kosovë por edhe në Serbi (“Gradonačelnik Bujanovca poziva na marš za ujedinjenje sa Kosovom” ) shkruajten se “Kryetari i Bujanovcit paralajmëron marsh për bashkimin e Luginës me Kosovën”

Sipas mediave kosovare dhe serbe “Kryetari i bashkisë së Bujanovcit Shaip Kamberi konfirmoi sot se me urdhrin e tij në Facebook, me kërkesë të organizatorëve, ai dërgoi një thirrje për pjesëmarrje në marshim për t’u bashkuar me komunat Bujanoc, Preshevë dhe Medvegjë në Kosovë më 10 nëntor në Prishtinë.

SHPËRNDAJE