Në serinë e 11-metërshave ndaj Portugalisë, Sergio Ramos mori përgjegjësinë për të goditur penalltinë e katërt të Spanjës dhe e gjuajti alla-Panenka.

Mbrojtësi shënoi duke i dhënë avantazhin kampionëve të Europës në fuqi. Ai gol, së bashku me gabimin e Bruno Alves, i cili goditi traversën dhe me golin e Frabregas i dhanë Spanjës biletën për në finalen e EURO 2012 që do të luhet në Kiev.

Pas ndeshjes, mbrojtësi i Real Madrid u shpreh: “Doja të merrja përsipër një penallti pasi e humba një ndaj Bayern Munchen dhe njerëzit mendonin se do më mundte presioni. Kisha

SHPËRNDAJE