Gänserndorf , 12 shkurt  -Gjakderdhje në nje familje serbe me ne bilan te rnde tragjik. Dy të vdekur dhe nje e palgosur  eshte ky bilanci tragjik qe ka tronditur qytezen e Gänserndorf jo larg Vienës kur nje serb (36 vjecar)  maskroi prinderit e tij me thike, njofton agjencia e lajmeve “Presheva jonë” duke ju referuar burimeve te policise austriake.

Drama ndodhi kur prinderit nga Wagram i Gjermanisë  ishin mysafir ne vizite tek i biri i tyre  në Austri i cili pas nje znke  sulmoi me nje thike kuzhine. Në këte tragjedi pesuan dy prinderit (52 dhe 55 ) të cilet vdiqen ne vend nga plaget e marra, kurse e gruaja e tij Natasha A. (38) duket se i shpetoi vdekjes. Ajo mori lendime te renda eshte shtrire ne spital dhe po lufton mes jetës dhe vdekjes.

Se si erdhi deri tek kjo mosmarrëveshje edne është e paqartë.  Djali  i tij  (11) dhe një nipi tjeter te cilet qellua aty kane ndjekur vrasjen e tmerrshme. Quanat ja arritën te ikin dhe lajmeruan shpejte e shpejtë policinë per gjakderdhjen ne familjen  e tyre.

Pas ardhjes së oficerëve vrasesi Milani A. kërceu nga dritarja. Ai kishte armën e vrasjes  në duart e tij, i cili kercnoi po ashtu djalin e tij  se do të vras . Por fëmija ishte në gjendje për të ikur nga kthetrat e tij. Pas një goditje nga policia i dyshuari hodhi thikën e kuzhines dhe u arrestua. Ai tashmë gejndet në burgun e Korneuburg.

 

 

SHPËRNDAJE