grogabgPreshevë, 25 shtator  -Policia në Kanjiza afer kryeqytetit serb, Beogradit nja 190 km,  ka konfiskuar 1.2 ton droge (marihuanë) duke arrestuar  pesë vetë, njofton agjencia e lajmeve “Presheva jonë”

droggghd

Me dyshimin e prodhimit të paligjshëm dhe trafikimit të drogave, janë arrestuar pesde serbe, keta jane: J. L (1957), E. L. (1983), E. L. (1994), E. M. (1990) dhe E. M. (1997), sipas Ministrisë së Brendshme.

Gjithashtu, policia në automjet, në afërsi të rretheve, me të dyshuarit J. L. dhe E. L. gjetur dy kilogramë marihuanë, të paketuara në një qese plastike, dhe gjatë kontrollit të banesës dhe lokaleve tjera, me femrat E. L., në çantë e saj, gjeti 0.7 gram marihuanë.

I dyshuari është mbajtur në paraburgim për 48 orë, pas së cilës afati ligjor të sjellë në Prokurorinë e Lartë Publike në Suboticë.

SHPËRNDAJE