Pesë persona kanë vdekur sot kur një aeroplan privat u rrëzua në pjesën juglindore të Zvicrës, njoftoi policia.

Sipas fjalëve të zëdhënësit të policisë lokale, aeroplani është rrëzuar pasdreke në afërsi të vendit Valdaniver, në drejtim të Italisë, kurse ekipet e shpëtimit janë në vendin e ngjarjes.Sipas medieve elektronike zvicerane, në aeroplan gjendeshin pesë persona dhe që të pestit kanë humbur jetën.

SHPËRNDAJE