dunjaaaPrishtinë, 1 korrik  -Ylli i muzikës serbe Dunja Ilic nga Beogradi kohëve të fundit, ishte distancuar nga disa aktivitete të saja të mbrëmjes me kolegë apo shoqe, por edhe nga koncertet. Kjo humbje e saj në publik nuk donë të thotë se tek ajo nuk ka asgjë të re. E reja tek këngëtarja serbe Dunja Ilic është se ajo është konvertuar në islam,, khsin shkruar paras dy vitesh mediat shipatre duke ju referuar agjeincise s elajemeev “Presheva jonë” nje shkrimi me titull:  Këngëtarja serbe që u konvertua në islam foto me “ushtar” të UÇK-së

Këngëtarja  serbe Dunja Ilic, një këngëtare e popullarizuar, ne fillim te ketij viti  kihste thënë se ka vendosur të jetojë në Prishtinë.por duket se nuk i ka shkruart mbare e cila paska hanger qytet siq thote ajo. Ssaj duket s enuk i beri pune as shimja e as foto me ushtarin e UCK-së

dunjaaDunja ka postuar në profilin e saj në Facebook disa foto ku shihet se është lënduar si pasojë e një sulmi fizik. Dunja Iliq, disa herë përmes postimeve të saja në rrjete sociale ka thënë se jeton në Prishtinë dhe, së është e kënaqur me jetën e saj këtu.

Ajo është kritikuar nga opinioni serb kur ajo kishte festuar për fitoren e kombëtares së Shqipërisë në Futboll ndaj asaj të Armenisë në kualifikime për në botëror.

Por, siç raporton alo.rs, ajo tash duket se ka ndryshuar mendim. Ajo këto foto i ka postuar së bashku me një koment ku thuhet se është rrahur nga një mashkull.

SHPËRNDAJE