Sot gjatë ditës, në media u raportua për një incident që kishte ndodhur në rezidencën e presidentit të AKR-së, Behgjet Pacollit, që sipas disa mediave kishte pasur rrahje me karrige mes presidentit Hashim Thaçi, dhe kryetarit të Mitrovicës, nga radhët e AKR-së, Agimit Bahtiri, njfton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”

Ne këte incident prezent qe ndohi ne palaltine Pocllit,  me s Hashim Thaçi dhe Agi Bahtirit kishte ndodhur në shtëpinë e Pacollit pas mesnatës kur u nënshkrua koalicioni mes LDK-së dhe AKR-së, bashkë me Baton Haxhiun, në mënyrë që t’i tregoj Pacollit se nuk bën të shkon në koalicion kurrsesi me LDK-në.

 

SHPËRNDAJE