(AIK-Presheva Jone)

Pas një pauze të gjatë gjashtëmujore kur Kaka’s iu deshtë që të operohej,shumë kush nuk e priste se kthimi i tij në fushën e blertë do të ishte një senzacion i vërtet,mirëpo me golin e tij të shënuar ndaj Villarealit të Dielën,ai dëshmoi së është nënshkrimi më i fortë i janarit që ka bërë ndonjë klub në europë

“Urime kampion,ti po luan shumë mirë,nuk e kam besuar se do të kthehesh kaq furishëm,po e tregon veten se i përket kampionëve të mëdhenjë dhe shpejt mund të ngjitesh atje ku ke qenë gjtihëmonë. Urime vëlla,dë dëshiroj sukses” ka përfunduar Ronaldo gjatë një deklarate ku ka përgëzuar për golin yllin brazilian Riki Kaka’.

Ndërkohë ish futbollisti më i mirë i botës Leite Kaka’ nuk ka vonuar për ta falemderuar portugezin me dy fjali kuptimplota “Faleminderit FENOMEN ! “

SHPËRNDAJE