Kristiano Ronaldo, i cili në dy ndeshjet e para në Evropian ka zhgënjyer me paraqitjet e tij në fanellën e kombëtares portugeze është përgjigjur i zemëruar në pyetjen rreth krahasimit me Mesin.
“A e dini ku ka qenë Mesi vitin e kaluar në këtë kohë? Ishte i eliminuar nga ”Copa America” dhe atë në vendlindjen e tij. Mendoj se kjo është shumë më keq, se ajo çfarë jam duke bërë unë në Euro 2012, apo jo?”, u ka thënë Ronaldo gazetarëve pas fitores tepër të vështirë kundër Danimarkës, në ndeshjen e dytë në Grupin B.

SHPËRNDAJE