Sulmuesi brazilian i Milanit, Robinjo synon që më “rosonerët” të fitojë të gjithë trofetë e mundshëm.

“Ka shumë skuadra italian që nuk është lehtë të fitosh ndaj tyre. Mirëpo, nëse ne do të lajmë sikurse vitin e kaluar mund ta fitoj sërish skudeton. Jam i sigurt se ne jemi të fortë. Ka edhe shumë ndeshje që do të zhvillohen, dhe për ne është e nevojshme që të luajmë si ndaj Palermos”, ka thënë Robinjo.

“Duke parë kualitetin e skuadrës, mendoj se ne mund ta fitojmë skudeton dhe Ligën e Kampionëve”, ka thënë ai.

Robinjo në sezonin e tij të parë më mila

SHPËRNDAJE