(AIK-Presheva Jone)

Skuadra katalunase mbrëm ka barazuar kundër skuadrës së Sportingut të Hihonit,një ndeshje kjo e cila rezultuoi të ishte mjaftë e vështirë për të përzgjedhurit e Pep Guardiolës.

Real Madrid sonte e ka një transfertë mjaftë të vështirë kundër Espayolit,pasi që këtë e tregon historia kur cdo herë që ka shkuar skuadra madrilene atje nuk e ka pasur asnjëherë të lehtë të marrë tri pikë,megjithëatë sonte e ka një motiv më shumë,kur e kemi parasyshë luftën për titull,me që Barcelona largë të cilës Real Madrid është 7 pikë ka barazuar dhe në rastë fitoreje mund ti ofrohet në pesë pikë të cilat megjithëatë nuk janë pak ,po duhet ëtë kujtojmë se kampionati është i gjatë dhe ende ka për tu luajtur “klasikja” e bernabeut!

SHPËRNDAJE