Real Madrid është skuadra favorite për të nënshkruar e sulmuesin Paulo Dybala.

dybala_1463499755-3104430Skuadra spanjolle, Real Madrid është favorite për të nënshkruar me sulmuesin argjentinas të Juventusit, Paulo Dybala, shkruan Fichajes.net.

Juventus nuk dëshiron të shes argjentinasin, por një ofertë e mirë nga Madridi do të ishte e parefuzueshme, aq më shumë nëse në marrëveshje do të përfshihej edhe Alvaro Morata.

Dybala vlerësohet me 100 milionë euro, por Reali dëshiron që si pjesë të marrëveshjes të përfshijë Moratan dhe kështu të ulë çmimin në 60 ose 70 milionë euro.

Madrilenët nuk janë të vetëm në garë për Dybalan, kur dihet se interesim kanë shprehur edhe Barcelona, Bayern Munich dhe Manchester City.

SHPËRNDAJE