Pas tentativave të shumta për ta sjell brazilianin,tani Real Madrid është hedhur në një aventur të re e cila shpresojnë që ta ulë shumës astronomike prejj 45 mln të cilat Santos i kërkon nga klubi mbretëror për talentn 18 vjeçar.

Rikardo Kaka` edhe më parë ka deklarur se është i interesuar që të rikthehet në Brazil për të qenë pjesë e formacionit në botërorin e 2014.
Një gjë tjetër interesante që kohëve të fundit e kemi dëgjuar nga mediat brazilianë,është ajo se klubi po shqyrëton mundësinë e rikthimit të yjeve të tyre në kampionatin vendas  dhe pritet që të parët në një të ardhme të afërt të jenë Robinho e Diego.

SHPËRNDAJE