isseeee

Résultat de recherche d'images pour "isa mustafa komunist"Puna nates, sherri ditës: Thaci a do tja kthej shpinden komandanti te UCK-së duke futur  serish ne loje komunistin jugosllav Isa Mustafen. Keto takimet e territ, posacerisht ne shpija private, veç lajme te mira nuk sjellin. Qe kur kryeministri kosovar i futi sanskione Beogradit me taksa e 100% duke e gjunjezuar Serbinë, Ramush Haradinaj me ngirtjen e atuortet ne popull Hashim Thaci ka nisur te qes brinat dhe kritikat kunder tij, duke ju ofruar Isa Mustafes te cilin deri dje e akuzonte për  “komunist jugosllav” dhe dore djathte e Serbisë ?!, shkruan agjencia e lajmeve “Presheva jonë”

 

Isa Mustaf serish po zin diçka serish me ata qe LDK i akuzon për vrasje

Nuk thuhet rastesisht puna nates eshte sherri dites… Nga mdiat kosovare u njoftua se Hashim Thaci dhe Isa Mustafa qenkan takuar pao apska punuar para tri diteve naten. Ne Prishitne nisin lojërt e pista qe po i zhvillon presidenti i Kosoves Hashim Thaci ne stilin merre ate e mshkoj keti,j per te raujtur karriren e tij. Sidoqfote, një qeveri teknike me PDK-në, vetëvrasja e dytë politike për Isa Mustafën dhe LDK-në. Se a do t’ja riktheje torten Isa Mustafes qe pra tri vitesh i mshoi shkelëm, mbete te shifet diteve te ardhshme.

Tashmë fati i LDK-së ka mbetur vetëm në mëshirën e Isa Mustafës, sepse kryesia e LDK-së, Këshilli i Përgjithshëm dhe delegatët e Kuvendit të Kosovës, me ndonjë përjashtim, janë nënshtruar përpara Isa Mustafës. Jemi deshmitare dhe te qarte se ashut sikur partia e dr. Ibrahim Rugovës qe shkatërroi me sukses Jugosllavinë, Isa Mustafa sot po shkatërron LDK-ne  me sukses nga komploti i tij komunist?!

Ne opinon flitet se kesaj radhe Hashim Thaci nuk do ta ket bash lehte me keto rokada apo lojera me Haradinajn, duke i nisur nga nje fakt se ekipi i Haradinajt nuk jane komunista jugosllav qe luja bisht as «paqesor» si Isa Mustafes, por lnjerez te pushkës, luftarak dhe clirmitar qe i kthyen pushken Serbisë.

Prandaj, Thaci nuk do ta kete aq lehte te luaj me Haradinaj sikur me koministin Jugosllav Isa Mustafen i cili vuan per pushtet te cilin Thaci sa here t ju teket (apo sa here t’i q*het ) ta fusnin e ta nxejrrein ne pushtet, ka shkruar agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”

Kur Isa Mustafa akuzonte Thaçin e Thaci akuzonte Isen

Gjatë një takimi me të rinjtë e Gjilanit, kreu LDK-së, Isa Mustafa ka thënë se strukturat e paligjshme të PDK-së e kanë kapur shtetin, ndërsa premtimet paushall të Hashim Thaçit i ka cilësuar pallavra të cilat të gjithë e dinë se nuk mund të realizohen në praktikë.

Kreu i LDK-së, gjatë një takimi me qytetarë të Ferizajt, e ka fajësuar qeverinë e Hashim Thaçit që për shtatë vite ka përkeqësuar gjendjen ekonomike dhe sociale në Kosovës, “saqë fatkeqësisht të rinjtë tanë po detyrohen të emigrojnë dhe të jetojnë nën urat e Evropës, madje disa prej tyre po shkojnë edhe në rrugën pa kthim në luftën e Sirisë”.

Nje gje eshtë e qarte se Thaci nese edhe kësaj radhe provon t’ja kthej shpinden komandantit te UCK-së gjeneralit Ramush Haradinajt, duke futur  serish ne loje komunistin jugosllav Isa Mustafen, ne popull flitet, se kjo pune do t’i dal dardh me bisht..

Thene shkurt Isa Mustafa nje diktator dhe komunist jugosllav po keto lojra te ndyra ne stilin cici-mic, po e shkatërron LDK-në e Rugovës dhe imazhin e Kosovës si nje lider joserioz dhe srvile, mashe e Hashim Thacit.

Imoraliteti politik dhe hipokrizia e Isa Mustafës, e ndihmojnë Hashim Thaçin ne keto kohra për ta ndare Kosovën me Serbinë. Përderisa Hashim Thaçi ishte nënshkruesi i parë i një marrëveshje kornizë për Asociacionin me 19 prill 2013 me Ivica Daçiqin, Isa Mustafa është nënshkruesi i dytë i të njëjtës marrëveshje me 25 gusht 2015 me Aleksanër Vuçiqin e cila garanton kompetencat ekzekutive të Asociacionit, për të cilën gjë kishte reaguar edhe Gjykata Kushtetuese e Kosovës, e cila e bën fajtor Isa Mustafën për shkeljen e hiq më pak se 23 neneve të Kushtetutës së vendit!

“Isë, bre a u lodhe, lëri lojërat e ndyta të natës, kujdesu për shëndetin tënd”, k ashkruar nje analist ne Kosovë ne dmiat shqiptare.

SHPËRNDAJE