wewerweewrSigal Prishtina e ka shënuar fitoren e parë në kuadër të FIBA Europe Cup këtë sezon.

Ekipi bardhekaltër ka mposhtur skuadrën ruse Enisey me rezultat 87:80.

Ndeshja ishte e baraspeshuar gjatë gjithë kohës, por Prishtina fitoi falë paraqitjes më të mirë në çerekun e fundit.

Takimi u zhvillua në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë, nën atmosferën e elektrizuar nga tifozëria vendëse.

SHPËRNDAJE