Tetë persona raportohet të jenë vrarë pasi një kamionçinë ka hyrë në një shteg të këmbësorëve dhe çiklistëve derisa po ndodhte festimi i festës së Halloweenit

Image associéePolicia e Nju-Jorkut ka konfirmuar se përveç shkeljes së disa personave, në lagjen e famshme ka pasur edhe të shtëna me armë.

Policia, që ka neutralizuar sulmuesin, këtë sulm është duke e trajtuar si sulm terrorist.
Gjashtë persona raportohet të jenë vrarë pasi një kamionçinë ka hyrë në një shteg të këmbësorëve dhe çiklistëve në Manhatan të Nju-Jorkut.
Njëmbëdhjetë persona të tjerë kanë mbetur të lënduar nga sulmi.Kamionçina godet këmbësorët në Nju-Jork, disa të vrarë

SHPËRNDAJE