Prifti 79 vjeç i cili u martua me një model rumun ka mbetur ka kulem mbi kokë pasi pasi e bleu një banesë ne Rumani tek i dashuri. Ai eshte Philip Clements, 79 vjeç, u martua me Florin Marini, 24 vjeç,. sjrkuan Dely Mail, transmeton agjencia e lajmeve “Presheva jonë”

 

Ata u martuan në prill dhe gjërat filluan mirë, por ai ndihej i izoluar në Rumani ku kishte pak miq dhe nuk mund të fliste gjuhën.

Vicar homeless after buying Romanian husband a flat in Bucharest then getting dumped days laterClements tha: “Ne fillim kur u martuam, ne patëm një kohë të mrekullueshme. Ne ishim duke shkuar në kinema dhe pazar. Ai më bën të qesh. Ne do të qeshnim shumë. Unë erdha në Angli për disa takime mjekësore për dy javë në fund të gushtit. Kur u ktheva, kishim një mosmarrëveshje. Njeriu ma shkelmoi qenin  ma hodh ne ajër.  Kam marrë disa përgjegjësi për të, por vendosa se nuk kishte të ardhme. Isha shumë i vetmuar, duke mos njohur gjuhën ose duke pasur ndonjë shok. Florin do të kalonte shumë kohë duke dalë. Ai zakonisht vinte në shtrat shumë vonë, nganjëherë në orën 5 të mëngjesit, duke qenë larg klubit të natës ose duke parë filma.”

Ai nuk me ka lejuar të shkoj në klub. Nuk ishte për të moshuarit. Në zemrën time nuk e pranova atë, por unë i besoja atij…” ka thëne Clements i cili me ne fund u kthye në Britani të Madhe pasi miqtë e tij iu lutën të kthehej në shtëpi.

Résultat de recherche d'images pour "Philip Clements, 79 Florin Marin 24"Prifti famullitar tha se e kishte shtypur seksualitetin e tij gjatë gjithë karrierës së tij për shkak të qëndrimit të kishës mbi homoseksualitetin, por tani është në gjendje të jetë ‘e vërteta’ e tij. Ai takoi Z. Marin, një model, në një vend takim online gati tre vjet më parë dhe u tërhoq nga ‘duket dhe pompoz’ i tij. Që nga largimi i Rumanisë, çifti nuk merr më mbiemrat e njëri-tjetrit, por gjërat janë përmirësuar mes tyre dhe zoti Marin ka vizituar edhe Anglinë për disa ditë.

Clements shtoi: ‘Florin filloi të më kontaktojë përsëri. Unë nuk i kisha humbur ndjenjat e mia për atë, kështu që unë iu ktheva. Ne kemi filluar të shkruajmë dhe të flasim për video dhe ne jemi ende në kontakt tani. Gjërat ishin shumë miqësore. Ishte sikur të pendohej për atë që kishte ndodhur. Unë besoj në dhënien e dikujt një shans të dytë. Ka ende diçka që na lidh. Ne nuk jemi armiq.

“Ai nuk po e bën atë për para, sepse nuk kam mbetur shumë para. Të dy ne sugjeronim se një ditë do të kishim një banesë në një qytet – Dover ose Canterbury. “Ai është duke e marrë me qirra banesën dhe ai ka thënë se do të vinte një pjesë të saj drejt qirasë. Unë nuk dua një divorc dhe ai thotë se nuk dëshiron askënd tjetër.

“Unë e kam pyetur atë që të më tregojë nëse gjen dikush tjetër dhe unë do të kuptoja”.

Vicar homeless after buying Romanian husband a flat in Bucharest then getting dumped days later

SHPËRNDAJE