By

TIRANË, 24 Janar /ATSH/ -Presidenti i Republikës, Bujar Nishani priti sot dhe zhvilloi një takim vëllazëror me drejtuesit e Lëvizjes “Vetëvendosja”, kryetarin Visar Ymeri dhe deputetin e saj Albin Kurti, thuhet në njoftim për mediat pasditen së martës nga zyra e shtypit e Presidentit.

Në vijim, bëhet e ditur se biseda mes Kreut të Shtetit shqiptar dhe drejtuesve të Lëvizjes “Vetëvendosje” u fokusua kryesisht në zhvillimet e fundit në veriun e Kosovës dhe kufirin e saj me Serbinë.

/f.n/

SHPËRNDAJE