Ne shkollen fillore “Zenel Ajdini” ne fshatin Raince te Komunes se Presheves, ne rrethana dhe shkaqe ende te panjohura ka nderruar jete nje nxenes me iniciale F. K gjatevjecar. Mesohet se ai ishte nxenes i klasës së pare Flamur (Esat) Kadriu  Perkunder intervenimit te mjekut, gjithcka ishte e kto meqe kishte nderruar jete, njofton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”.

Redaksia jone i shpreh ngushllime familjes nga fshati Raince.

SHPËRNDAJE