Kampioni në fuqi, Mançester Junajted, në xhiron e parë të edicionit të ri të Premier Ligës që nis më 13 gusht, do të jetë mysafir i Uest Bromviç, ndërkaq skuadra e dytë në Angli, Çelsi do të luajë në transfertë ndaj Stouk Sitit.

Në xhiron e parë do të takohen Blekbërn – Volves, Fullham – Aston Villa, Liverpul – Sanderlend, Mançester Siti – Svansi, Njukastël – Arsenal, QPR- Bolton, Stouk Siti – Çelsi, Totenhem – Everton, Uest Bromviç – Mançester Junajted dhe Vigan Atletik – Norviç.

SHPËRNDAJE