Bujanoc, 12 prill -Policia serbe ka arestuat dy te rinj nga Buajnoca te cilet me me urdhër të zëvendës prokurorit të Prokurorisë Publike të Lartë te Vranjes jan paraburgosur për 48 orë, njofton aghejnciam  e lajmeve “Presheva jonë”

Policia tha se arrestoi A.J (29) nga Bujanoci, për shkak të dyshimit të bazuar se ka kryer veprën penale të prodhimit të paautorizuar të drogave narkotike dhe I.S (39) po asut nga ky qytet për shkak të dyshimit të bazuar se ai ka kryer veprën penale të posedimit të paligjshëm të lëndëve narkotike.

Dyshohet se A.J me 11 prill të këtij viti, në Bujanoc,  me I.S  kane shitru një sasi të caktuar të substancës e cila dyshohet të jetë heroinë. J.A. dhe SI me akuza penale do të sjellë në zëvendës prokurori.

SHPËRNDAJE