misewrreePreshevë, 16 shtator  -Policia Kufitare në qytetit Sannicolau Mare të zonës Timish në Rumani, ka kapur sot dy të rinj kosovarë, të cilët ishin duke u përpjekur për të hyrë në mënyrë të paligjshme, këmbë, permes Serbise, njofton agjencia e lajmeve “Presheva jonë” duke ju referuar burimeve nga  “Adyerpress”.

Mediat rumune raportojnë se dy kosovarët të moshës 20 dhe 25 vjeçare, ishin fshehur në një fushë kur u kapën nga autoritetet e këtij vendi

SHPËRNDAJE