policedoggPresheve, 17 shtator -Policia e doganiere ne Preshevë kanë ndalur tentim të kontrabandës 1,672 gram droge (kokainë) të fshehur në një pjese te vetures ,  posaçërisht në dysheme, njofton agjencia e lajmeve “Presheva Jone”

Policia me kete rast ka ndalur veturen “Citroen C8” me targa belge i drejtuar nga një serb 39-vjeçar nga Krushevci, që udhëtonte nga Belgjika në Maqedoni. Drogëa udhëtari dhe makina e tij janë dorëzuar policisë për veprime të mëtejshme.

SHPËRNDAJE