albbssDubrovnik, 14 tetor  -Policia kroate sot ka kapur nje shqiptar me tete kilogram drogë (marihuanë) në Karasovici, ne kufirin me Malin e Zi, njofton agjencia e lajmeve “Presheva jonë” duke ju referuar burimeve te ministrise publike ne Dubrvnik

Droga u zbuluan e fshehur 13 pako drogë në veturën m etarga te Tiranës  (ne mbrojteset së pasme) te cilen e ngiste nje 30-vjecar shqiptar i cili u përpoqën të hyjnë në Kroaci, njoftoi policia Dubrovnikut. Shoferi i makinës është arrestuar për prodhim dhe trafikim të paligjshme drogës.

SHPËRNDAJE