serbbPreshevë, 10 korrik  -Sernie sivjet po  eeprcjell krim pas krimit, masaker pas masakre qe deri ash u vane me sveti rreth 30 perosna ne emsin e tyre edhe fmije e gra. Masakra e radhes vjen nga krimineli serb Vladica Rajkovic (28) per te cilin sot jo flasin me te madhe jo vetem vetme ne Poter (Zjacar) ku ndodhi krimi makabër,  por edhe ne mbare Serbine i cili per ditlindje perdhuoni dhe masakroi voglushen 3-vecare (A.S)  njofton agjencia e alejemeve “Presheva Jonë”

crimmNëna e voglushes rreth 21.30 vënë re se vajza e saj nuk eshte aty prane, dhe menjëherë raportoi zhdukjen në polici. Njerëzit të cilët ishin në feste  ditëlindje tha policisë se i dyshuari Vladica Rajkovic, sepse ai është në të njëjtën kohë u zhduk nga kjo zhurkë.

Policia ishte një orë më vonë gjeti dhe ndaluar për pyetje, dhe ai pranoi se ai përdhunuar dhe brutalisht vranë vajzën, dhe pastaj të policisë dhe prokurori tha, ku është trupi i saj.

Voglushja e rrëmbyer ne festimin  ditëlindjes, u përdhunuar dhe mbyt brutalisht me grushta dhe gurë. Policia gjeti trupin gjymtuar e një vajze në rreth 600 metra nga shtëpia ku ata festonin i cili pas krimit kishtre ardur te vazhdonte festen n editlendje te vglushes qe nuk ekzistonte me?!

Vec perdhumimit te voglushes pedofili dhe krimineli serb, siq raprton “Blic”  eshte denoncuar nga babai i tij se ai dyshonte se djali i vet para njëzet ditëve më parë kihste mbytru 40-vjecaren, nje grua nga fshati  e cila ishte raprtuar e zhdukur. Policia po punojnë për të hedhur dritë mbi rastin në fjalë.

 

SHPËRNDAJE