hulkkkStar des réseaux sociaux, le «Hulk» iranien s’apprête à rejoindre l’armée de Bachar el-Assad,

 

Ylli i rrjeteve sociale eshte ky irnaini me emrin  “Hulk” zte cilin shpesh e qujan edhe “gorilla” i cili ka shprehur  gatihsmrine t’i bashkohet ushtrarve te diktroit  Bashar Asad ne Siri. Me muskulaturë e tij  kolosale ai gjithashtu vullnetarë për t’u bashkuar me forcat iraniane luftuar përkrah regjimit të Asadit në Siri, shkruan agjencia e lajemeve “Presheva Jonë” duke ju referuar mediave botërore-

hulkkkkISIS i cili me muaj te tre po lufton me forcat ruse dhe tetjera , duke se ky “Hulki”, sipas prtolave perendmore, “paska shqetësuar hstetin silamik”. Eshte ky Sajad Gharibi, nje iranianë me vetem 24 vjeç, me 155 kg muskuj i cili ka spallurluftoë Shtetin Islamik.

Do shtuar se kohe me pare sikur ky “gorilla” iranian edhe nje aktor i njour i Hollywoodit Michael Enright  bajagi i fuqishem i ju kishte bashkuar regjimit e Asaadit kunder shteti islamik edhe pse ishte pak me i lehte dhe me luftarak, ai eshte larguar papritmas me arsyetimin se “dicka sjam mirë”..akkkk

SHPËRNDAJE