Résultat de recherche d'images pour "thaci ujman"

Mediat serbe sikur edhe mediat e tashme te njohura te Hashim Thacit RTK dhe TV Klan Kosova kane bojkotuar protesten e Vetevendosjes e cila tuboi mijera shqiptare nga mbare Kosova dhe Presheva ne sheshin Skenderbe per te protestuar kunder ndarjes se Kosovës, nga autor, “arkitekte” Vucic-Thaci.

 

Sikur Vucic edhe Thaci tha se Ujmani eshte nje vend  fatantastik e i mrekullueshem. RTS, RTK, Klan Kosova ne vendin e ngjarjes?!

Mediat serbe sikur edhe Klan Kosova (Baton Haxiu, bashkepuntor i UDB-ashit) dhe Mentor Shala tëre diten jane marrur me vizitën e  papritur te Hashim Thacit ne Ujman qe nga analisite dhe qytetare kosovar u kuptuar qe te devalvoje gjoja protesten gjithkombetare ne Prishtinë ku u kerkuar shkarkimi i diktatorit, siq e quajten protestuesit, presidentin aktual te Kosovës Hashim Thaci.

Sikur mediat serb ashtu edhe mediat e Thacit (RTK & Klan Kosova) bashke me ministra e Viciot (ai i policise dhe ushtrise) shkruajten se “tahci pushtoi Ujmanin”?! Reklame e forte per Hashimin apo jo?!  Nese mediat shqiptare nuk u njoftuan atehere si u pane ne vendin e ngjarjes  RTS, RTK, Klan Kosova ?!. A eshte kjo lufte spciale e mediave serbe me disa kosovare per t’i hedhur pluhur shqiptareve te Kosovës qe sot edhe ju pergjigjen “autoritetit” te Hashim Thacit mijera qyetare ne qender te Skenderbeut.

Gazatari serb G. V. nga Nisi i cili ishte ne dijen i qysh mbremë pere viziten e Thacin ne Ujman ka deklareuar se “ata nga lart po na japin instruksione, te shkruajme kunder Thacit ta ngrism larte ate, sa here kur ai i ka punet pisk apo kekrohet shkarkimi i tij…”

Sikur Vucic edhe Thaci tha se Ujmani eshte nje vend  fatantastik e i mrekullueshem. Madje Thaci qenka knaqur tuj pi kafe me serbet ne Ujman, kurse vllezeit te tij ne Lginene Preshvës nuk kane Abatare e as libra per te mësuar shqipe edhe spe Thaci ishte deklaruar “gardian” i shqiptareve. Por, Serbia, Vucic pas 1000 paisjeve shkollore, dje dha edhe 300 bursa për nxenësit ne Luginen e Preshevës. Thaci fushate te pije kafe me serbet dhe te merret me “bashkimin e trojeve”.

 

Ne foto Poshte Hashim Thaci me Baton Haxhiun qe nga portalet kosovare eshte cilesuar si nje spiun dhe bashkpuntor i UDB-ës

 

SHPËRNDAJE