Preshevë, 16 maj -Eshte kjo jave e peste qe pas intervistes ekskluizive te liderti nga Krahina e Preshevës kryetarit te KKSH-së Jonuz Musliut dhene agjencise se lajmeve “Presheva Jonë” mediat serbe, amdjhe jo vetem keto por edhe ato ne Moskë duke perfshire edhe presdidentin rus Vladimir Putin po vazhdojne te cmendit serbet me Shqipërine Natyrale.

Mediave serbe të cilet ende po “byryten” me deklaratat e Musliut dhenë më 20 prill 2017 gjatë një interviste  për “Presheva Jonë”  me titull: Musliu: Mbështesim Tiranën dhe Prishtinën për bashkimin e Shqipërisë dhe Kosovës, por jo pa Preshevën!

Keshtu e përditshmja serbe “Kurir”, paralajmëron se nesër në të përditshmen e saj mund të lexohet një paralajmërim i presidentit rus, Vladimir Putin, drejtuar serbëve.

“Kurir” thotë se përmes kësaj gazete, Putin iu është drejtuar qytetarëve serb ku i paralajmëron të kenë kujdes, pasi Shqipëria e Madhe do të formohet, transmeton Indeksonline.

Artikulli i plotë i këtij shkrimi do të publikohet nesër në numrin më të ri të kësaj gazete.

SHPËRNDAJE