Ramush Haradinaj, kryetar i AAK-së, pritet të jetë kandidat i koalicionit parazgjedhor PDK-AAK-NISMA për kryeministër.

Burime të ‘Indeksonline’, bëjnë me dije se marrëveshja është arritur për këtë dhe për pak minuta lista do të dërgohet në  KQZ.

Ndërsa, mësohet se bartësi i listës do të jetë Kadri Veseli./Indeksonline/

SHPËRNDAJE