Nisur nga deklaratat e njepasnjeshme te presidenit te Kosovës Hashim Thacit rreth Lugines se Preshevës te cilit tashme i ka shndrruar edhe ne refren se “Medevegja, Bujanoca dhe Presheva do t’i bashkohen Kosoves” duke  ju referuar siq e quan ai nje marrëveshjes me homolgun e tij serb Aleksander Vucic, agjencia  e lajmeve “Presheva Jone” ka nga sot ka nisur anketen e madhe gjithpopullore me qyetaret e Lugines se Preshevës veteme me nje pyetje:

SA I BESONI HASHIM THACIT PËR “BASHKIMIN E MEDEVEGJES, BUJANOCIT DHE PRESHEVES ME KOSOVËN” ?

Pjesemarresit ne ketë ankete (sondazh) mund te pergjigjen vetem me PO dhe JO (nese duan, mund te japin edhe aresyen pse mendojne ashtu) duke shkruar poshte emrin e mbiemrin, prej nga vjen, moshen dhe profesionin.

Te drejte pjesemarrje ne kete sondazh gjithpopullor (sondazh) kane te gjithe qyetaret e Lugines se Preshevës mbi moshen 18 vjeqare.

Anketa do te zhvillohet 1000 me nxenes, studente, intelekuale, punetor dhe qyetare te ndryshem. Reziltat e anktes do te publikohen diten e merkure.

 

ME POSHTE PO JU PUBLIKOJMË FORMULAlRIN E ANKETES SONE, TE CILEN DUHET TE PLOTESONI DHE T’IA DERGONI REDAKSISE në email: [email protected] ose mund te pergjigjeni djrejtpersedrejti ne fb..

SHPËRNDAJE