shipjjaaaPreshevë, 26 shtator  -Pas këngëtarja shqiptare Bleona Qeretirtqe i mbështetje të Donald Trump, tash del dhe nje shqiptar por jo kengtar, eshte ky  nje taksist Uljan Kolgjegja ne Tiranë, raportojne mediat boterore, (Der Spiegel, te Fox News deh AP) njofton agjencia e lajmeve “Presheva jonë”

 

Militanti me i madhe i Trump eshte nje shqiptar, kane skrkat gajenci e boterore. “Donald Trump duket një njeri shumë i drejtë. Nuk është si këta politikanët shqiptarë që fusin lekët nëpër xhepa e janë hajduta. Ai është biznesmen dhe s’ka nevojë për lekë, besoj që do bëjë diçka më shumë. Trumpi do heqë farën e keqe në Amerikë”,- citohet të ketë thënë Uljan Kolgjegja, që tani është bërë senzacion nëpër mediat më prestigjioze të botës nga Der Spiegel, te Fox News deri te Asociated Press, transmeton agjencia e lajemeve “Presheva Jonë2

“Taksisti Shqiptar: Është militanti më i madh i Donald Trumpit,” e titullon shkrimin e botuar para pak çastesh magazina më e madhe e Evropës, Der Spiegel. Mediat e huaja nuk lënë pa përmendur edhe deklaratën e Edi Ramës, që i luteshte Zotit që “Trumpi të mos zgjidhet president pasi do përkeqësonte marrëdhëniet shqiptaro-amerikane.”

“Kolgjegja ka dekoruar veturën e tij me foton e Trumpit. Prej atëherë ka shtuar fitimet në punën që e bën prej 13 vitesh,” shkruan Fox News, përcjell botasot.info.

Por ndryshe mendon taksisti 37 vjeçar. “Trumpi është shpresë e re për gjithë botën dhe do ndryshojë gjithçka për mirë. Shikoni Obamën, Clintonin dhe në anën tjetër botën: Çdokund mbizotëron luftë. Kjo do ndryshojë me Trumpin.”

Taksist shqiptar ka mbuluar veturen e tij me  fotografitë e presidentit te ardhshem te Amerikes Donald Trump siq thotë ai  se “kandidati republikan për president i Shteteve të Bashkuara ka kontribuar në suksesin e tij në biznes.”

doanltdddShofer taksie Kolegjerjgi  tha sot se ka bartu kyremnistritn shqiptar Edi Rama në fillim të këtij viti, kur ai tha se ” po te fitoje Tramp mund të jetë një kërcënim real për marrëdhëniet shqiptaro-amerikane.”

Ky veprim tërhoqi vëmendjen e qytetarëve të Tiranës dhe shofer taksie thotë se ai fiton më shumë tani se më parë.

Kolegjergji  tha se ai beson se Tramp të bëjë një ndryshim në mbarë botën, nëse zgjidhet në nëntor.

Do shtuar se në kulmin e fushatës presidenciale në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. këngëtarja shqiptare Bleona Qereti tregon se është jo vetëm admiruese por edhe mbështetëse e Donald Trump. Ajo ka ripostuar në rrjetet sociale një foto të sajën me kandidatin Republikan. Me sa duket, këngëtarja tashmë e famshme në Amerikë, ka dashur të tregojë përkrahjen e saj për Trump.

SHPËRNDAJE