„Ata që mendojnë se unë qenkam kundër konfliktit apo luftës së lavdishme,  jo që nuk kanë të drejtë, por dalin qesharak dhe shumë „stupidë“ sepse gjthkush e din shumë mirë  rolin dhe kontributin tim, ashtu siq e dimë edhe të tjerëve, për Kosovën…“, ka deklaruar zevendëskryeministri i parë i Qeverisë së Republikës së Kosovës z.Behxhet Pacolli nga Mekja për agjencinë informative kombëtare „Presheva Jonë“

Mekë, 16 qershor
Pyetjes se cfarë mendon mbi disa akuza, ku përfolet emri i Behxhet Pacollit rreth termave jo lufta, jo konfliki ?…zëvendëskyreministri i parë i Qeverisësë Republikës së Kosovës për agjencinë informative kombëtare „Presheva Jonë“ nga Mekja është përgigjur duke qeshur se „unë, megjithse nuk më bie fort të merrem me këto web saite e portale, por kam kuptuar se ky informacion origjinën e ka nga një web faqe e Odës Ekonomike. Oda Ekonomike, siq dihet  është një bankë aksionarësh e shumë partnerëve dhe aksionerëve…”
“Prandaj,  ata që mendojnë se unë qenkam kundër luftës së lavdishme,  jo që nuk kanë të drejtë, por dalin qesharak dhe shumë „stupide“ sepse gjthkush e din shumë mirë  rolin dhe kontributin tim, ashtu siq e dimë edhe të tjerëve, për Kosovën…“
Në fund, duke, folur për keto informacione në disa portale, zoti Behxhet Pacolli konsideron se ato janë spekulime dhe tendecioze. „Unë kam shumë rrespkt ndaj gazetarëve dhe mediave, Ne duhet të bëjmë gjithcka për t’ju mundësuar dhe garantuar atyre shprehjen e lirë. Por,  disa gazetarë, nëse mund t’i quajmë gazezatar, që fatmirësisht është një numër i vogël që merren me këtë misonin kundër meje, duket se nuk marrin vesh në  profesionin e tyre ose janë të paguar nga qarqe antishqiptare që të merren me mua, të merren me një lobues të  shtetit të Kosovës..Ose nëse s‘është asnjëra nga këto dyja, atëherë sigurisht këta djem paskan nevojë të bëjnë një vizitë te psikiatri, me i ra vetes mas…”
——————————————————–
JA EDHE KOMENTET E JUAJA:
Komente (162)

Leshoje teposht Surrojne .Ai ishte dhe eshte nje hiq.Nje karierist mendjemadh…Tregohej si diplomat i hatashem e s\\\’bente asgje,siç thoshte nje rapsod humorist nga Dukagjini:Bubullime e madhe ,dy pika shi,njeqind kerre drur ,nje thes Hi…\\”Edhe ky Surroj ishte i tille.Asgje prej ti s\\\’eshte pare gjere me tani.Le te pushoj nje çik.Sepse nuk eshte koha e Tij.Tash eshte e justifikueshme te mirremi me veteveten jo me karierizmin,as me nihilizmin..Prandaj,Z.Behgjet Pacollit do i kisha uruar jetgjatesi dhe produktivitet ne profesionin edhe angazhimet e Tij materiale,ekonomike,dhe diplomatike.Ai qe prosperon me ter v emendjen dhe me te gjitha fuqite ne ngritjen ekonomike ne radhe te pare ,Ai meriton lavdata edhe si diplomt i nje shteti edhe si personel i paisur me te gjitha aftesite.Perpara Z.Pacolli!Me ty do te jemi ne fukarente ne radhe te pare pastaj opinioni Kosvovare.Paq shendetin e larte,paq uraten e Zotit….te lumt.

> Gjovani Bokacio(Itali) | 17.06

e di pse smi publikuat komentet.keni drejt se kan qen shum domethense.dhe te forta.te pakte ju stafi shqiptare i botes i keni analizuar.pacolli ka ber shum per kosoven sidomos ne veshje dhe estetik.te gjitha femrat me shamija e burka.edhe femijet e mitur gjithashtu.te gjith me mjekrra.pra ekonomija e madhe e kosovarve eshte harrnat turq dhe lleshi.po te kunkuroj me majmunat se cilet kan LESHE ma SHUME.ne shqiptaret e nxejm vndin e pare.

> NJANI | 17.06

I nderuari Behgjet Pacolli ta dhasht i madhi zot shendet e jet te gjat.ti je nje njeri i veqant qe ja don te miren Kosoves.Mos u nenshtro njjerzve.Ata njerz qe po folin apo shkrujn ne Gazeta ton ata per mu jan njerz qe sja dojn te miren Kosoves.i nderuari Behgjet veq perpara se ti je nje njeri mas pakti e i hargjon parat poblike.me qen te tan si ti Kosova sot sja kish mar lakmi perendimit.i nderuari Behgjet.ne jena qasi poplli qe si te hip dikush perpjet ne mundohemi me qit posht.por vepra jote ska te bej as pak per te keq ,po je kaj sherben Kosoves pa nderpre.je mundohesh po ke armiq te mbrenshem se per ata te jashtem ska problem .per ata qe jan kunder teje un ju them se i madhi zot i mallokft i mallkoft historija.sepse ne duhet ta ruajm e ti jepum perkrahje te mirit.sepse vetem kshtu Kosova shkon perpa.i nderuari Behgjet mos i no shum vemendje disa njerzve se ata jan burreca.

> Gani | 17.06

ZOTRI PACOLLI ATA QE SHKRUAJN KEQ PER JU NUK JA DUAN TE MIREN KOSOVES ATA JANE 00 PER JU ATA JANE BERLLOGU I KOSOVES RRNOFSH GJITHMONE BEHXHET PACOLLI

> DANI | 17.06

Po detyrohem prap te shkruaj diqka per Z.Pacolli sepese ketu ka te bej me nje propogand te hatashme ndaj Tij.Se pari ketu eshte gazeta Koha Ditore me satelitet e Z.Surroi qe kurr nuk u ndal me keto propoganda te pa krip,qe do ta pysja Z.Surroi qka bere Ti per Kosove sa njohje erdhen si kontribut i juaji dhe satelitve tu,sa familje i ndihmove, shtepi i ndertove, te smur i sherove, te varfer i shkollove etj,etj.Kurese Z.Pacolli no coment edhe te verberit i prekun keto te mira,me vjen keq prej disave qe i njof e shkruajn keq per te, sepse kom bindjen se jon te pa informuar ose kan ra viktime disave qe veq zi shofinUn kame besim te madhe te Z.Pacolli dhe me mungojn fjalet e falenderimit per te.Te lumt Z.Behgjet Pacolli je i madhe sa qe madheshtin Tende nuk po e kuptojn disa prej modestis Tende,se me siguri kritikusit tuaj te ishin aty ku jini Ju as qe do te vizitonin Kosoven por ket e bejn vetum njerzit me nje shpirt bujar siq jeni ju.ZOTI ju BEKOFT.

> Hysen Gashi | 17.06

Pacoll .. A KA ME TURP PER TY QE I NDIHMOVE HAJNAVE TE pdky-se TE VIJNE NE PUSHTET …te tjerat s\\\’po ti peremendi TI E NJEH VETEM LEKUN !!!

> ANTI pdky | 17.06

Z. BEHXHET je me i madhi , qente le te lehin e karavani le te ec, e qenet e medhenje jane ne gazetari qe i ndersejne te vegjelit ne portale , kafiteri e qajtore(naivet jo masen popullore).

> shaipi | 17.06

Ti me gjth qet komentatorin GJAKOVA, jeni hajnat kryesor qe e keni shkatrruar kombinatin Emin Durakun dhe Napredakun, dhe tani komentator GJAKOVA mban ne babnken ekonomike mbi nji miljon euro akcjone, ndersa ti permes tije ke realizue mbi 1oo miljon euro fitime personale, ndersa 3000 puntor te ketij kombinati sillen sot rrugve. Vertet njerzija thon se lufta e shkaktoi kete, por assesi, ju para luftes e shkatrruat ne tersi

> kurrizi | 17.06

Me kan une si pacolli shkoj ne U.S.A me jetu se me ket qeveri ne KOSOV eshte veshtir me kan i lig dhe me kan i zoti.

> deqanasja | 17.06

I nderuari z.Bexhet.Ja kshtu eshte kjo jet.Ati qe i ndimon,Ai me se shumti te urren?!!Ja si shembel?Une isha ai qe KALABRIN e ngerita -e bera milioner,Qe me par skishine as HALE ne bith.E sote kta jo qe me urrejne,po jane mundua dhe flamen me ma jekmPo nje herit dhe ama kurre me vdic,as qe ershen ngushllime.Po dhe nje ta permendi?Une isha ai qe kryesorin-lryebosin e kalabris une jame ai qe me ndimen time eshte sherua nga EPIDEPSIJA..Ja sic flitet ne nje fjal popullore?Mos i jepe buke gjithkujte,se buka jote ka metevrar?!!.

> U….KARRIGA | 17.06

Edhe nje koment ne vijim per Z.Behgjet Pacolli.Sa i perket Z.Behgjet Pacollit,kryeudheheqesit te partise politike AKR.Ata qe flasin kunder Tij,le ta kene parasysh se jane duke folur kunder zhvillimit dhe moderrnizmit Ekonomik te Kosoves,e para;E dyta:Per Z.Behgjet nuk duhet te kete fjale te keqia,sepse ekonomia e varfer e Kosoves pret tipin e Z.Pacolli te merr kembe dhe te triumfoj.Aty ku varferia ekstreme e gziston edhe politika merr permasa te rrezikshme,sepse ku s\\\’ka per te ngrene e veshmbathur e modernizem udhetimesh e tjera te ngjashme,si psh.Sendetesia ne kollaps,Aresimi ashtu veq po shihet se eshte ne renje rapide.Punetoret gjeja te kualifikuar te aresimit dhe shkences kulturore etj.,as qe e njohin lenden per çfare jane te kualifikuar,sepse paraja dhe ryshfeti kane depertuar neper te gjitha qendrat kulturore e shkencore dhe pikerisht tani popullata ndjen mungesa marramendese ne lemine e jetes.Nuk shkon jeta gjithemone me ankesa as me parashtresa,me hajni as me prostituizem;nu

> Tarras Bulba(Drenice) | 17.06

-Shoku Pacolli ti je Nje lagjend e gjalle i cili ki kontribu dhe akoma je duke kontribuar per kosoven.Kurse sa per disa komente primitive i merr era.

> gjakova | 17.06

ooo trimi dale more dale po kush jeni ju qe ta klasifikoni ne ate menyre o trim a kujtove se po e rrok pushken e po del ne mal aje punon me koke o trim,. kosoves i duhen keta njerz se punojn dhe luftojn vetem pa colli lufton sa 5 batalone vetun ,logjiko o trimi i pulave e mos shkruj pa lidhje se ti per me vlersue pacollin duhet te jesh i nje kalibri ma te madhe se pacolli , trus trimi i bllaes

> Burim Ahishta | 17.06

begjet pacolli asht ni njeri i vertet dhe ba mirs per kosoven ni gram hajni nuk e ka per ate ja kan inati partia e pdk.dhe kush asht kunder pacollit asht i pa moralshem.

> hysni bytyqi | 17.06

oh tlumt begjet pacoli se ktaudhheqsat ton ktagjinen si nuk shpenzoin nukidon se duhet me vjedh me ta e ti iki milionat tu nuka nevoi me vjedh thot ni fjal popullore ni njeri si din pershpi dveten ajidin edhe per tjert e ty tlumt se sdisa familje je kajiman ne kosov tlumt mosumer fort me matrapaz sijon korrektum

> Deqani | 17.06

Me kujtohet fjalte e disa namuzllukave kurre thonin?Para gjyqit-policit po u betove ne allahun-Totin rrejshem seshte mekat.Ja dhe teke partit tona politike ne te njejten metod-rrug jane.Po kta jane ne gjendje dhe per ta jek flamen?!!Politiqarte-partijaket tane jane mbi lume,po dhe prap thojne gjaja se poua turbullon ujte?!!

> UROSH | 17.06

pershendetje z pacolli ke shume kujdes nga njerzit m at e afert qe punon jan njerz te koruptuare dhe pa kurfare turpi plaqkisin dhe shkatrrojn qdo gje qe esht epopullit se i vetmi jeni qe keni kontribu ashtu si duhet per kosoven harrojn se mbi 500 familje ju ke siguru -pune edhe per ket arsye ke shume njerz psikopat qe deshirojn te shkatrrrojn pore jeni n errugen emire edhe shendet

> shkoza | 17.06

Z Bexhet do ju nkisha lute qe te kene kujdes ndaj atyre qe shikojne pere jtau zen vendin-postin qe ushteron.Se dhe per juve do thuhet-propagandohet gjaja se keni vra vete veten?!!

> UROSH | 17.06

Une me nofken:\\”Tarras Bulba\\”jame shume i shqetesuar per lojerat e rrezikshme qe po luhen pas Clirimit.Kam menduar se te gjitha fajet i ka barbarizmi serbo-qentnik.Mirepo per fat te keq barbarizmi shqiptaro-shqiptare i ka kaluar te gjitha normat e jetes.Nuk isha,as nuk jam anetare i asnje partije ne Kosove,me perjashtim te LDK-s qe isha dikur sa ishte ne jete me i Madhi i ketij shekulli Dr.Ibrahim Rugova.Mirepo,pas ikjes se Tij ne jeten e pasosur,as kete parti nuk e simpatizoj,duke i pare ca personalitete te pakendshem,te unte,te etshem ne pasuri pa precedenc,ne pasuri te pa djeres.Sa personalitetet e ndryshme te strukturave te ndryshme neper subjekte politike dhe jasht subjekteve politike qe po mundohen te vrajne e te kthjellin,kjo eshte per ndeshkim.Sa i perket Zoteriut Behgjet Pacollit,kryeshefit te Partise se AKR-s,jo veq une por masa e popullit e kane parasysh veprimtarine e Tij pozitive,ne radhe te pare per punen e Tij ne Pranimin e Shtetit te Kosoves.Eshte njeri i madh..,

> Tarras Bulba(Drenice) | 17.06

Respekte per kete njeri eshte nje nder bijte me te mire te kosoves po te mos themi kosova e ka per hastret i cili mendon shqip punon shqip te gjitha i ben shqip te rrnoj sa malet tona se historia emrin e tij do ta shkruj me germa te arta ,,, e sa per ata te cilet dojne ta njollosin emrin e tij se ka than konflikte e jo lufte ata jan vete te njolloste dhe jan ne gjendje tja than shkaut kosoven qe sod per nje zollog ne goj edhe ato media qe i perkrahin keta njerz apo instucone te rrezikshme jan per kosoven .e saper bacin behgjet populli i kosoves e don dhe e respekton per popullin e kosoves ju jeni kryetari i kosoves po se po por esdhe i gjithe shqiptarve ku jan ne rruzullin toksor .paq jete te gjate dhe te lumtur.

> Burim Ahishta | 17.06

Mos bëni mëkate me Pacollin ai nuk i dallon fjalët konflikt me luftë.

> lami | 17.06

Bexhet Pacolli esht nje bamires per shqiptaret ka ndihmu edhe po ndihmon Hashim Thaqi esht nje hajn ka vjedh edhe po vazhdon

> syri | 17.06

Keshtu eshte Populli Shqiptar,qe te miren menjihere e harron,po te ishin Shqiptaret te ndershum e te sjellshum nuk do te ishim keshtu siq jemi dhe jemi kan me shekuj te robruar,Shihni te ghith njerzit e mdhej jon vrar nga dora Shqiptare dhe mjerisht do te vriten ende.Ketu shoh shum njerz qe vetum shkruejn pa logjik pa mendue dhe pa dit me dallue te miren dhe te keqen.Ju drejtohem disa komentuesve se para se te shkruejn te hyjn ne google.de dhe te kerkojn shkrime per gjdo person se ku ka qen para lufte dhe me qka eshte marr e ku kan qen gjat dhe pas luftes.Nje di ta thom shumica e ketyre qeveritarve qe tash e qeverisin Kosoven jon pasuru me pare te B.Pacollit se e kan mashtrue se gjoja per Kosove,por nje dine se keta qeveritar Kosoven e kan gjepin e vet,se mos ti kishin pas gjepat Kosove nuk do te ishin milionera.Por nje due ta thom msonu o Shqiptar ta pranoni realitetin qfare eshte se vetum keshtu shkohet perpare ne qofse jeni nis per perpara,por si po duket shumica jon nisur mbrapa.

> zena-nga-llapi | 17.06

dje ne koha ditore ishte nje shkrim ku kishte nje permbajtje te tille se bexhet pacolli ne raportin per deklarimin e pasurise kishe shkruar se lufta ne kosove ka qene konflikt,e jo lufte,une bra tre komente te njejta dhe i dergova po asnjeri nuk mu botua,komentet e mia kishin permbajtje te tille:nuk ka me dezinfomatore se gazetat tona e ne kete rast jeni ju koha ditore,po qka ju desht bexhet pacollit qe ne raportin per deklarimin e pasurise te shkruante se lufta ne kosove ishte konflikt e jo lufte,keto gjera mund tua shisni vetem shqiptareve,shpresoj se do te ma botoni komentin, ju flm

> mentori | 17.06

hajnat e luftes i kane shti gazetaret me shkru kunder Zot Pacollit ata jane te paftyr se kane vjedhe e stervjedh ne Zvicer e akoma po vjedhin e stervjedhin vendin tone Kosoven.

> urimi | 17.06

Behxheti edhe stilin e ka te nje funksionari Ika hije vendi ku rrin .

> jaha | 17.06

Behgjet Pacolli eshte nji kontribues i madhe per Kosoven .I lumet vetem te vazhdon keshtu dhe te mos brengoset fare se qe shkruhet neper gazeta .

> Qerim Syla | 17.06

Ai mashkull qe del faqe bardh ne vendet e huja e ne shpi te vet shahet dine se ne at shpi nuk ka bereqet,kjo pa i bahet PACOLLIT prej njerzve te dores serrbe ,shtete e pasuna ja besojn projektet Pacollit,qe as gjermant nuk kan mundsi me mrri aty kta komunista e thaqit nxjerrin matrrakuka,prej djerse e gjaku te gurbetlive murren miliona,na i vrajten vllaznit qe erdhen ose ishin te ATDHEUT ni shkavell se vrajten si Zahiri,Ademi,tash kta rrehin gjyks,pdk,partia dora komuniste kriminele sllave,pdkk,pdkks,pdkk,pdkks,pdk,pdk,pdk

> zhitia llap | 17.06

Po po je qu pergjumshem z begu, po mos harro se esht edhe tjetra kadal beg se ka hendek, dhe mos shkruaj shum poezi se sjem budall or taj.

> NGADAL B | 17.06

sikur edhe kta tjeret te kishin kontribuar si i madhi BEHGJET PACOLLI ma mire i kishim punet mos harroni se prej tij mbahen shum familje ,,,,,,dhe Behgjeti ne ks nuk u ban miloner ,,,,,,,,,,,,,po kta tonet si u banen milionera ,,,,,respekt per PACOLLIN,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

> hasan | 17.06

Pershendetje te gjithe lexueseve !Te mendojme drejte dhe pa u lakuar ne frymen e partive politike…. Cilli person zyrtar apo jo-zyrtare eshte me i afte se zoteriu Behgjet Pacolli ne prefesionet qe ushtrojne ?!Pra per mendimin tim personal e absolut politike, ne duhet te falenderojme dhe te jemi krenare per nje zoteri si Behgjet Pacolli, dhe poashtu duhet te jete shembull i kombit tone ne pergjithesi !Flm.

> xhafi-austri | 17.06

oh bexho ti je fajtor, per te gjitha , po se mare burr hin me nje thes me hashim opingen ik mare pi ketyre hajnav a po shef qka po ndodhe me dino asanaj 11 thika vehtes , kurr nuk asht e vertet , po azem sylqi psikopati e xh- halitoviq qka se ndodh ne ks-ve , po ik pi tyne hajnav se aty jan hanat, kriminelet ,miqet e shkive…

> nebi coli | 17.06

nkofsh gjalle hasha me shokt e tij ma te ngusht ka met ngul ose ka met rjep me pare merre qysh te dush, bandat jane banda ne tere boten.

> billi | 17.06

Ndegjo behgjet tash e mrapa mos ju shkoq thaqit per vizit jasht kosoves, pregaditeni terenin edhe herave tjera per njerz tjer se ksaj here mir e pregadit terenin per vrasje ju lumt,e per te hup gjurm duhet te flasish nje fjal budallice e kosovaret mezi presin mas asaj fjale te rroken duke e harruar mrapa qka ndodhi.

> xh nrgh | 17.06

A mundesh me na tregu drejt se kush ju ka kercenu me telefonat juve rreth Grandit.Ket e ke deklaru para disa ditesh,ku rastin e ke paraqit edhe ne agjencion.Asnje fjali ma nuk asht than zoti Pacolli,a ndodh se diqka dini ju rreth rastit Asanaj.Ket qka ju tani thoni asht se dikush deshiron ta perqendrroj vemendjen ne kahjen tjeter,ruajuni se mos jeni edhe ju ne list te likvidimeve.Se ne KOSOVE marionetet mbahen sa per sy e faqe deri ta kryejn punen e pastaj i humb qdo ferkem.Mustafi i TASK FORCES pshtoj qe u dorzu ne EULEX se jam ma se i bindur te njejtin fat e kish pas.Ai ka dhan edhe deshmi rreth njerzve te lart e qe jan te perfshir ne krime dhe korrupcion.Njashtu edhe HOTI nga Dubrava deklaroj me emer e mbiemer kush asht mbrapa atentatit te Rugoves,ku un dyshoj mbasi me e vra skan mujtur jam thell i bindur se ne ndoj drek zyrtare e kan helmu ate,mu sikur shteti RUS qe helmoj agjentin Rus ne Angli.Diagnostifikimi i dr Rugoves dhe autopsia do te tregonte te njejta shenja te helmimit.

> topi | 17.06

PAJTOHEM 100%ME JU KOSOVARE KURR GAZETA KOHA DITORE NUK E SHKRUAN NJI FJAL TE MIRE PER KOSOVEN VETEM ZI E ME ZI,NDERSA GARANTOJ 10000%SE ZOTI PACOLLI E KA NDIHMUE LUFTEN E UQK_ES SHUM.

> TROPOJA | 17.06

un besoj te bexhet pacolli, e dua uck-n, jetoj me idejat e te madhit rugova, jam shqiptar i betuar. urej tradhetin,ne zemer kam drenicen, me shum si shqiptar jam i goditur dhe i turperuar nga krimet dhe maskaradheqet e hashim tadiqit ndaj popullit shqiptar, dhe flamuri i hashim tadiqit ne krahinen shqiptare te kosoves.bexhet pacolli derisa esht shqiperija keshtu e bashkuar, kelushat dote perpiqen tet hajn, por ti je tiger qe i han te gjall udbashet e cetniket ashtuquajtur shqiptar. veton surroi baben ta vran vllezerit cetnik e jo bexhet pacolli.rofsh e qofsh bexhet pacolli.

> bujar struga | 17.06

Ne Kosove nuk ndodhi as lufte e as konflikt, por ne Kosove ndodhi GENOCID, djigie,kallje, shkrumim,masakrime,dhunime,perdhunime, thjesht perpjekje per te zhdukur gjithqa qe eshte Shqiptare dhe autoktone, ashtu si ndodhi edhe ne vitet 1877-78 me zhdukjen dhe qrrenjosjen e gjithqaje qe ishte autoktone ne vise te tera Shqiptare si TOPLICA, Sangjaku i Nishit etj….etj…etj…..ngjarjet qe ndodhen ne Kosove jane turpi i bashksis nderkombetare dhe vazhdon te mbetet edhe me tutje, dhe nese e shohim gjendjen e tanishme ne Kosove, mund te themi se bashksia nderkombetare si UMNIKE e tani ELEXI….etj……..ma shume kane bere zullum e lemsh e irracionalitet e parregullsi e paligjeshmeri dhe PARADOX se sa qe kane ber diqka ne drejtim te duhur dhe te mbare e te drejte.

> B.H.Z.B. | 17.06

BEGJO ti munesh meju shiten men do analfabetave.Ji jeni dhaner Rusi mas pari edhe une jam biznismen jo si ju por as qe meka shkue mrnja te bahem dhander i tjeter kujt ju jeni njeri shum i dyshuar por mjerisht jena popull i varfer edhe let manipulon .

> GASHI | 17.06

Ti ndryshe nuk kupton por ti ke aj Qe na trathtove Neve oooo bexhet ftoni se ti u lidhe me thaqin Edhe Tan Kohen ke fol kundrazi e ne Fund nenshkrujte Edhe na trathtove Neve e tasht von Te ka dal gjumi Ty ok se ti nuk je aq melaqe por nejse ishalla pjekesh naj her ne krye se si ftu i lesht Po dokesh Te pershendet kadundari yt baca Qaz

> Hajvalia | 17.06

Zotrote mbetesh si nje yll i pavdekshem per libimin e Kosoves ne bote, por nuk e dime pse vdiqen revista Albanica dhe gazeta Lajmi qe i sponsorizoje para dy vitesh, zoti Pacolli?

> Besniku | 17.06

Sigurisht qe ka ardhur koha qe te sulmohet zotni Pacolli sepse Serbia ka kohe qe e ka shpallur si njeriun me te rrezikshem kunder interesave serbe ne Kosovë.Këtë po e bënë, si gjithnjë, Veton Surroi i cili se bashku me disa komponent te Partise Socialiste te Shqiperis eshte ne sherbim te interesave Serbo-greke ne Kosovë.Pra, Veton Surroi eshte Kali trojan i boshtit Beograd-Athinë për te luftuar levizjet mbarëshqipëtare.

> Bekimi Pejë | 17.06

Zoteri PACOLLI Ma mir esh me qajt nana e dikujt se nana e juaj!,,,

> Islami Drenice | 17.06

O burr ku je kan para lufte ti. Ti rri i knaqun qe po rrin ne kosov o burr e mshele gojen. ti ske gjak shqiptari

> Trimi | 17.06

O Bexhet Pacolli ti je tregue ikse here se sa e don Kosoven dhe Shqiptarin, pore me ata qe je ne Qeveri, e kane deshmue te Kunderten deri tani, athua qka te shtyni te futeshme ta ne Qeverisje?, po a e din o Bexhet Burri qe me ta vetem munde te humbesh ne qdo aspekte dhe jo te perfitosheAta jane te UDBE-es,te SHIKU-ut,te PASOKU-t Greke dhe teKGBE-se Ruse, Anti-Shqiptaret ma te ndyte i ke ne mesin etyre,ata jane qe ty te quanin Rusofil,Serbofil e qka jo deri dje.Bexhet Pacolli duke njofte kontributin tende dhe te Vllezerveme faniljen e gjere per Popullin dhe Kosoven tu kisha lute sikure Vellaut qe terhiqu nga kjo Qeveri Tradhetare, dhe shkurtoja jeten Kuialingeve sepse e moren ne qafe Kosoven pore edhe tye kame frige se nje dite munde ta bejne skenarin e Dino Asanajte dhe shume te tjereve.Kishte shkue njeni ne Dasem te Magjupit, dhe atje e nxane e rrahin Magjupte, kure kthehet ne shpi ju tregon, dhe ata i thone vete e ke lype ,pse, pse ke shkue ne dsem te tyne.

> Mixha | 17.06

,,Veprat,, e zotriut Pacolli janë propoganda më antishqitare që njeriu mund ti a bëjë vet-vetes ! Pacolli është njeri i bizniseve ,nuk është politikan dhe Thaqi po e përdorë si ,,monedhë,, për kusuritje.Vendi i Pacollit është aty ku ka tregue sukses e jo në politikë që pak merr vesh.Edhe me hoxhë edhe me pop nuk shkon,Pacolli po mundohet me të dytë të ketë miqësi,që sot është kogja vështirë.

> LOZANA | 17.06

Kujdes o Begjet se pasha nderen edhe ty kan meta maru kulaqin e po tutna se mos po ban edhe ti vetvrasje !!!!!! Kujdes!!!

> Atedheu | 16.06

PO ZOTI PACOLLI QITE NI FAKT QKA KE KONTRIBUE TI PER LUFTEN E UCK NE KOSOV,PER POS SE KE DASHT ME QEN NDERMJETSUS MES SERBIS RUSIS E NATOS QE MOS TE BOMBARDOHET SERBIJA ,TJETER GJA TI KURR SEKE BA PER KOSOV E TASH ASHT E VERTET JE TU BA SHUM PER INTERESAT E TUA TU E BLE KREJT BIZNESET E KOSOVES BASHK ME THAQIN.

> sula | 16.06

Vet i ke fajet o Behgjet qi nuk e padite ate Veton Sorren i cili pa fije turpi perdore ter Maqinerin e tije Propadinistiko Mediatike kunder teje per inatet e tija personale, Nuk e di pse nuk hetohet Veton Sorra dhe grupi i tije per perfitime te pa ligjshme nga Fondet Nderkombetare dedikuar per shoqeris civile ne Kosove nderko te gjitha keto fonde perfunduan ne gjepat e Veton Sorres dhe Organizatave fiktive te krijuara nga Veton Sorra ne emer te te cilave i thithi keto fonde ,

> Kosovare | 16.06

Behxhet njerzit qe po te degradojn jan ata qe ti ju ke mundsue me qeveris ,kurr mos u frigo prej tjerve ,qata te kabinetit qeveritar nese ju vjen rasti ta krypin salepin

> Guri i madh | 16.06

SHPËRNDAJE