Këngëtarja shumë e njohur kosovare, që bënte përshtypje në skenën e Festivalit të Këngës në RTSH pas viteve ’90-të në Shqipëri, nuk është më ajo femra e fustaneve të klasit siç shfaqej dikur. Në këtë konkurrim të “Top Fest 8”, ku ajo erdhi për të dytën herë me një duet me Enis Patokun, ka rënë në sy për veshjen e saj aspak me shije, që nuk dihet se cili stilist ia ka sugjeruar. Me një fustan gri, të rëndë dhe aspak elegant, u shfaq Gili në tapetin e kup. Nuk dihet nëse kjo ka qenë një zgjedhje e nxituar apo nëse Gili ka menduar se kështu mund të mbulonte paksa kilet e tepërta që ka marrë së fundi në trupin e saj.

SHPËRNDAJE