Preshevë, 26 prill/ AIK-Presheva Jonë

Në magjistralen Shkup-Bujanoc, në afërsi të fshatit Somolicë rreth ores 22:20 minuta ka ndoshur një aksident komunikacioni, meqërast jetën ka humbur S.I ( 49 vj.) nga fshati Tërnoc ndërsa Adnani (23 vj) nga i njejti fshat ka marrur lëndime trupore, njofton agjencia informative “Presheva Jonë”. Burimet e ngjajshme njoftojnë se ngjarja ka ndodhur kur riu Adnani I cili ngiste makinën të tipit “Golf” nga shpejtësia e madhe kishte humbur kontrollin, ka lëshuar lëshuar rrugën dhe është përplasurb në një grope. Pas aksidentit, S.I e cila gjendej në veturë ishte derguar në spital, por pa suskes, ajo ka ndrruar jetë

 

SHPËRNDAJE