Résultat de recherche d'images pour "Qendrën Klinike Universitare QKUK"Prishtinë, 25 dhejtor -Ne prag te Krishtlindjeve një vajzë kosovare  e moshës 13 vjeçare dje ka lindur fëmijën e saj të parë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Ajo e ka sjellë në jetë fëmijën e gjinisë femër në javën e 33 të shtatzënisë. Kjo linde e re ka shokuar qytetaret e kosovare, njofton korrespondenti i agjencise se lajmeve “Presheva Jonë” nga Prishtina.
Kur femija lind fëmijë?!, kjo ndodhe në Kosovë

Mesohet se ne a re eshte nga Gjakova, 70 km afer kryeqytetit kosovar, Prishtinës. Mjeket thone se lindja edhe pse ishte e parakohshme, fëmija dhe e nëna e saj janë në gjendje të mirë shëndetësore

Pesha e foshnjës është 1.900 gramë ndërsa gjatësia 50 centimetra Sipas dokumentacionit viti i lindjes se nënës është 2005. Sipas mjekëve 13 vjeçarja ka qenë e martuar.

Ndryshe sipas ahgjencise se lajmeve “Presheva Jonë” kodi Penal i Kosoves sanksionon se kushdo që martohet me një të mitur mund të dënohet së paku 5 vjet burgim. Më se shumti me 20 vjet.

 

 

SHPËRNDAJE