Image associéeNjë amerikan 16 vjeçar vrau prindërit e tij, motrën e tij 18 vjeçare dhe një mik të familjes me pushkë gjysmë automatike pak para mesnatës së diel në shtetin e New Jersey (verilindje), njofton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë” duke ju referuar mediave amerikane.

I riu, identiteti i të cilit nuk u zbulua zyrtarisht nga autoritetet për shkak të moshës së tij të re (16 vjeç), u dorëzua në polici pa ofruar rezistencë. Autoritetet nuk kishin asnjë shpjegim të menjëhershëm për veprimin e revolistit.

Policia u alarmua në ora 11:43 nga një armë zjarri në një shtëpi në Long Branch City, rreth 90 kilometra në jug të Nju Jorkut, New Jersey.

Policia gjeti katër trupa në vendngjarje, tha Prokurori i Qarkut Monmouth Christopher Gramvitioni në një deklaratë. Këta janë prindërit e të riu, Steven dhe Linda K., motra e tij, Britanny K., 18 vjeç, dhe një mik i familjes që jetonte në shtëpi, Mary S., 70 vjeç. Në foton e profilit të nënës, të arritshme në rrjetet shoqërore, shohim shumë nga anëtarët e familjes të vrarë.

Vëllai i të riut dhe gjyshi i tij u arratisën nga vrasja. Për fat të mirë, “ata u larguan nga shtëpia dhe vepruan mirë”, tha prokurori në një konferencë për shtyp, raportoi ABC.

I riu – i konsideruar një i rritur nga ligji – duhet të akuzohet për vrasje si dhe posedimin e një arme zjarri të përdorur për qëllime të paligjshme.

Mediat lokale mbuluan ngjarjen menjëherë pas faktit. Në videon e News12 New Jersey, shohim në veçanti shtëpinë ku u zhvillua drama.

SHPËRNDAJE