Nesër(të marten) do të kthehn në stadiumet e blerta ekipet elite të europës për të treguar se  janë të gatshëm të vazhdojnë rrugëtimin deri tek cmimi më prestigjioz europian ai i Champions Leagur.

Ndeshja e cila pritet të zgjoj më tepër interes është ajo në mes të klubit më të fortë në këtë garë Real Madrid dhe skuadrës e cila me formën e saj të treguar në këtë kompeticion gjatë këtij sezoni arriti ti mposhtë kampionin në fuqi të kësaj gare së bashku me Milanon.

Thuhet se për Tottenham do të jenë të gjithë të gatshëm përpos Gareth Bale i cili megjithëatë mund të luaj,ndërkohë që mediat spanjolle raportojnë se reali i madridit do ti ketë në dispozicion Ronaldon dhe Benzeman vetëm në rastë të rrezikimit dypalësh mes futbollistit dhe Trainerit.

Gjithqka mbetet të shihet,po që do të jetë një ndeshje e nivelit të lartë kjo është e sigurt,ta ndjekim…

SHPËRNDAJE