missarlinn11

Serbi, me flamur te Shqipërise dhe Kosovës perfundoi “Miss-Mister Ballkani-2016” në Bujanoc

 

Ju kujtohot titulli i para ca ditesh tak agjencia e lajmeve “Presheva jonë” se “Kjo është vajza shqiptare që do të ngrej flamurin e Shqipërisë dhe Kosovës ne Serbi me 5 maj. Pra ashtu edhe ndodhi.. Pra ajo ishte Arlinda Tahiraj e cila  u shpallë Miss Queen of Balkan 2016, dhe atë në një garë mjaft të fort te bukuris, ku vajza shqiptarë Arlinda Tahiraj mbante dy flamuj atë të Kosovës dhe atë kombetar Shqiptar.  “Jam e lumtur që isha pjesë e ketij eventi dhe që flamuri Shqipetarë & Kosovar u ngrit në Bujanoc/Serbi ”  tha ajo ne fund për agjencine elajemeev “Presheva Jonë”

 

Nga  “Miss-Mister Ballkani-2016″ në Bujanoc,  vajzat dhe qunat nga Kosova u shpallen më të bukurit

 

Ngamissalbmaliziz “Miss-Mister Ballkani-2016″ në Bujanoc,  vajzat dhe qunat nga Kosova u shpallen më të bukurit

Vendin e pare e zuri kjo bukurushe nga Mali i Zi  me ermin Kristina Vukovic e cila ka pershendetur  Luginen dhe mbare shqiptaret ne shenje rrespkti me duart ne shenje shqiponje (shiko foton) simbolin tone kombëtare me fjalët  “Ju dua!..”, njofton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”

 

Ne garen “Miss-Mister Bllkani-2016″ në Bujanoc vajzat dhe qunat nga Kosova u shpallen më të bukurit

missbujBujanoc, 6 maj- Mbrëme ne Shtëpinë e Kultures ne Bujanoc um mbajt finalja Miss Ballkani-2016 nen Organizimin e Agjensisë “Kiki Models” te drejtuar nga Kreshnik Husaj. Në kete evenement kulturor-bukurie konkurruan 23 vajza e djem bukuroshe e bukurosh nga mbare ballkani.

 

Shqiptare nga Janina (poshte ne foto)  me sharm e bukuri si rrezja e diellit që “pervloi” shume djema në Bujanoc,  Serbi!..

misjannaiaNe mesin e tyre  shkrepi edhe bukuria  shqiptare e vajzave dhe djemve te ri nga Shqiperia e Kosova qe u defiluan me bukurine dhe sharmin e  tyre,  njofton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”

 

Ne evenimentin e mbremshem kulturor  “Miss-Mister ballkani-2016” qe u mbajt ne Bujanoc bukuria dhe sharmi i gocave dhe djemoshave nga Kosova shkelqeu dhe mahni  para te pranishmevete cilet edhe fiton garën, njoftn agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”.

 

Ja rezultatet se kush eu zgjodh me e bukura dhe me i bukuri ne mbrëmjen “Miss-Mister Bllkani-2016″ në Bujanoc

Ne garen “Miss-Mister Bllkani-2016″ në Bujanoc vajzat dhe qunat nga Kosova u shpallen më të bukurit Nga femrat ariten Kristina Vukovic (Podgorica) , pastaj Sanela Dejan (Vojvodina) , kurse nga meshkujt Artmis Martinaj nga (Shqipëri)  Avni Selimi nga Ferizaji , Miran Veseli nga Bujanoci dhe Robert Pepaj nga Gjakova.

Producenti Kreshnik Husaj per “Presheva Jonë” tha se ky organizim ishte fuqi e organizimeve ballkanike ku bukriia dhe sharmi i shiptarve u deshmua dhe se me keta konkurent shifemi ne gara botrore gajt diteve te ardhshme.

missall1111

SHPËRNDAJE