Kryetari i Federatës të Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri, ka ndërruar jetë pas një komplikimi shëndetësor.

Lajmin e kanë konfirmuar per agjencine e lajmeve “Presheva Jonë” familjarë të legjendës të futbollit të Kosovës.

Ai ishte dërguar me urgjencë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës pasi i është rënduar gjendja.

Por gjendja e tij ka shkuar duke u përkeqësuar dhe ai ka ndërruar jetë në qendrën kryesore spitalore të vendit.

Zoti n’xhehnet Fadil edhe nga redaksia “Presheva Jonë” qe  bashkepunoje dhe ishe gjthnej ne kontakt!.. Familja Vokrri, Kosove.. ngushllime edhe nga Presheva dhe Zvicra qe humbem njeriun me te madh te futbollit shqiptar..qe e admiroi Presheva dhe e deshti shume i cili e zinte n’goje vazhdimisht, sa here vinte ne Gjeneve dhe ne takime me zyrtaret e UEFA-s dhe FIFA-s.

Poshte ne foto: I ndjeri Fadil Vokrri me gazetarin e agjencise së lajmeve “Presheva Jonë” ne seline e UEFA-sL’image contient peut-être : 2 personnes, dont Nefail Maliqi, personnes souriantes, personnes debout et plein air

SHPËRNDAJE