Stade Louis II në Monte Karlo, quhet stadiumi ku do t’i zhvillojë ndeshjen e vlefshme për çerekfinale Manchester City kundër skuadrës vendëse Monacos.

Kjo ndeshje mund të zhvillohej pa problem para 60 mijë tifozëve, por vetëm 18 mijë do ta kenë rastin ta shohin nga afër.

 

Kjo pasi kapacitet i stadiumit është i vogël, që e zë gjysmën e njerëzve që jetojnë në këtë shtet.

 

Stadiumi është në vitin 1930.

 

Ndeshja e parë mes dy skuadrave ishte zhvilluar në Ethihad dhe ishte mbyllur me rezultat 5-3 për anglezët.

 

SHPËRNDAJE